Jak zdobyć polubienia strony na Facebooku?

W tym artykule dowiesz się jak skutecznie zdobyć polubienia strony na Facebooku. Jeżeli masz stronę na FB i prowadzisz na niej sprzedaż, to na pewno wiesz jak ważna jest ilość polubienia strony na FB. Ma to znaczenie w odbiorze przez Twoich klientów. Strony na FB z dużą ilością polubienia, zdecydowanie bardziej zachęcają do korzystania z produktów, które się na niej znajdują. Duża ilość polubienia na FB sprawia, że wygląda ona na popularną i klienci zdecydowanie chętniej korzystają z takich stron i kupują na niej produkty.

1. Organizuj konkursy na Facebooku

Konkursy na Facebooku to najprostszy sposób na wzbudzenie zainteresowania ludzi i przyciągnięcie nowych użytkowników jako fanów. Pokusa dużej nagrody, która jest odpowiednią dla Twojego konkretnego rynku docelowego sprawia, że łatwo jest poprosić Twoich docelowych klientów, aby również polubili Twoją stronę i zostali Twoimi fanami. W jaki sposób konkurs zachęca ludzi do polubienia Twojej strony na Facebooku i zostania jej fanem? Konkursy nadal angażują użytkowników, edukują ich na temat Twojej marki i sprawiają, że Twoi klienci chcą uzyskać dostęp do cenniejszych nagród w przyszłości. Fakt, że użytkownik jest na Twojej stronie, pokazuje, że jest zainteresowany Twoją marką. Jeśli są gotowi podjąć wysiłek wypełnienia formularza, są kimś, z kim będziesz chciał zbudować relację. Jak zdobyć polubienia strony na Facebooku? Organizuj konkursy, jest to bardzo dobra metoda, aby pozyskać polubienia.

2. Kupony rabatowe 

Kupony to świetne promocje, które z pewnością zwiększą Twoje polubienia na Facebooku. Mały kupon 10% zachęca ludzi do kupowania bez dużego narażania. Dzięki dobrej aplikacji kuponowej możesz łatwo tworzyć własne kupony na Facebooku bardzo szybko. Jeśli masz kupon na Facebooku, możesz wybrać opcję automatycznego opublikowania go na tablicy uczestnika, a udostępnienie go jest bardzo łatwe, ponieważ istnieje wiele stron trzecich. Oznacza to, że dana osoba zobaczy post na tablicy Facebooka, w którym weźmie udział, aby otrzymać kod kuponu. Zaprosi  również swoich znajomych do udziału, aby otrzymać kupon. Prostym sposobem na zwiększenie ruchu z kuponów za pomocą wyskakującego okienka, jest dodanie frazy akcji do tytułu witryny. Powinieneś promować kupony w swojej witrynie, ponieważ odwiedzający witrynę są często zainteresowani kuponami rabatowymi. Darmowe kupony są dla nich bardzo atrakcyjne. Jest to bardzo dobra metoda, aby ludzie pokochali i zaangażowali się w Twoją witrynę. Jak zdobyć polubienia strony na Facebooku? Używaj kuponów rabatowych. Jest to bardzo dobry sposób na polepszenie Twojego biznesu.

3. Reklamy na Facebooku 

Reklamy na Facebooku to najprostszy sposób, aby zwiększyć polubienia na FB. Dlaczego? Widoczność marki jest bowiem zapewniona przez ściśle określony zestaw odbiorców. Reklamy na Facebooku umożliwiają bardzo precyzyjne kierowanie reklam, dzięki czemu reklamy będą wyświetlane tylko w grupie docelowej. Ważną kwestią jest to, że reklamy na Facebooku to nie to samo, co reklamy Google. Dzieje się tak, ponieważ Google Ads pojawia się, gdy użytkownicy aktywnie wyszukują słowa kluczowe. W pewnym momencie prawdopodobnie będziesz chciał wiedzieć o konkretnej aukcji, więc musisz kliknąć przedmiot, który jest najbardziej odpowiedni dla Twojego wyszukiwania. Nie dotyczy to jednak reklam na Facebooku. Reklamy na Facebooku pojawiają się tylko wtedy, gdy dana osoba przegląda kanał informacyjny, więc prawdopodobnie nie chce w tym czasie kupować produktu. Innymi słowy, musisz zachęcić do generowania kliknięć reklam na Facebooku. Możesz użyć trzech powyższych metod: konkursy, kupony, e-booki, aby dostarczać świetne oferty. Badania pokazują, że zdjęcia ludzi, zwłaszcza uśmiechniętych kobiet, przyciągają więcej uwagi i działają lepiej niż inne rzeczy. W taki sposób, można generować wyższy CTR oraz mieć więcej wejść na Twoją stronę na FB. Jak zdobyć polubienia strony na Facebooku? Korzystaj z reklam, z pewnością pomoże to Tobie, aby zdobywać polubienia Twojej strony.

4. Dodaj przycisk lub pole lubię to do Twojego bloga

Świetną strategią przechwytywania odwiedzających na Twoim blogu w dość nieinwazyjny sposób jest sprawienie, by polubili Twoją stronę na Facebooku. Wiele osób niechętnie zapisuje się na e-maile z powodu spamu, więc polubienie może być łatwą alternatywą. Aby ułatwić im konwersje, ułatw im polubienie. Nie każ odwiedzającym najpierw przejść do Twojej strony na Facebooku, aby Cię polubić, podając tylko link do Twojej strony. Pozwól im polubić Twoją stronę bezpośrednio z Twojego bloga za pomocą jednej z wtyczek społecznościowych Facebooka, takich jak wtyczka Facebook Page. Wykonanie tego procesu jednoetapowego zamiast dwuetapowego znacznie zwiększy współczynnik konwersji w przypadku tego prostego działania. Jeżeli chcesz wiedzieć jak zdobyć polubienia strony na Facebooku, to dodaj przycisk lub pole lubię to, do Twojego bloga. Zwiększysz takim działaniem ilość polubienia Twojej strony.

5. Dodaj przycisk lubię to do Twojej strony 

Jeśli masz przycisk lubię to w prawym górnym lub lewym górnym rogu swojej witryny, możesz z czasem łatwo zdobyć nowe polubienia strony na FB. Bardzo dużo osób właśnie w taki sposób zdobywa polubienia na FB każdego dnia. Ilość polubienia Twojej strony na FB z czasem będzie rosła. Dobrym pomysłem jest dodanie dobrego przycisku do nagłówka z prostą frazą zachęcającą do działania, taką jak: chciałbym usłyszeć o konkursach i sugestiach tylko na Facebooku. Dzięki temu możesz zachować go cały czas i nie musisz się martwić o aktualizowanie co tydzień lub co dwa tygodnie. Nie koliduje to również z konkursami lub kuponami reklamowanymi na stronie. Jak zdobyć polubienia strony na Facebooku? Po prostu dodaj przycisk lubię to do Twojej strony. Zwiększysz takim działaniem szansę na wzrost liczby polubienia Twojej strony.

6. Filmy kierujące na Twoją stronę na FB

Wywiady, filmy z wydarzeń na żywo są bardzo dobrą okazją do zdobywania polubienia strony na Facebooku. Podobnie jak w przypadku e-booków, kuponów i konkursów, tuż nad tymi filmami możesz umieścić lubię to, aby przyciągnąć nowych fanów. Nie moga być to jednak zwykłe filmy. Powinny to być ciekawe filmy, których nie można znaleźć nigdzie indziej. Oto kilka przykładów, jak stworzyć wspaniałe filmy. Zakulisowe wideo z imprezy, ekskluzywne webinaria wideo z influencerami, przewodnik dotyczący Twojego produktu lub usługi. Dlaczego Twoje treści mają być tak wyjątkowe? Ludzie mogą oglądać Twoje filmy wszędzie, więc szczególnie fajnie jest zdobyć polubienia na Facebooku, kierując potencjalnych fanów do nowych i ekscytujących treści. Bardziej prawdopodobne jest, że powiedzą tak, ponieważ chcą zobaczyć więcej rzeczy w przyszłości. Jak zdobyć polubienia strony na Facebooku? Twórz filmy kierujące na Twoją stronę. To dobry sposób na promocję Twojej strony.  

7. Wypełnij Twoją stronę profilu na Facebooku 

Informacje o Twojej stronie, jest często pierwszą rzeczą, jaką ludzie widzą w Twojej firmie. Może to być lepszym źródłem informacji niż Twoja strona internetowa. Utworzenie strony profilu ułatwia czytelnikom dostęp do Twojej strony na Facebooku, zwiększa liczbę polubienia na Facebooku i dzięki temu Twoi klienci dowiaduje się więcej o Twojej firmie. Zawiera krótkie informacje o Twojej firmie, a także godziny otwarcia, lokalizację i dane kontaktowe. Jak zdobyć polubienia strony na Facebooku? Pokazanie ludziom, że Twój profil na Facebooku jest wiarygodnym źródłem informacji o Twojej firmie, to łatwy sposób na zwiększenie polubienia na Facebooku.

8. Publikuj regularnie Twoje posty na FB

Nowy algorytm Facebooka utrudnił firmom osiągnięcie sukcesu na Facebooku. Znajdź godziny, w oparciu o rynek docelowy, w których ludzie najprawdopodobniej zobaczą i zaangażują się w Twoje posty na Facebooku, aby zmaksymalizować Twój zasięg i zwiększyć liczbę polubienia na Facebooku. Badania wykazały , że najlepiej publikować posty na Facebooku rano oraz w godzinach popołudniowych. Biorąc to pod uwagę, posty weekendowe również radzą sobie całkiem nieźle. Trudno jest znaleźć dokładny czas na publikowanie postów dla Twojej firmy, ale zrozumienie rynku docelowego w celu optymalizacji czasu publikacji postów na Facebooku, może być kluczem do sukcesu na Facebooku. Zacznij publikować w tych godzinach porannych i popołudniowych i przekonaj się kiedy jest najlepszy czas na zdobywanie największych zasięgów. Jak zdobyć polubienia strony na Facebooku? Zacznij publikować regularnie Twoje posty, a przyniesie to pozytywny rezultat. 

9. Pisz poradniki

Wielu ludzi docenia wartościowe treści. Dobrym tego przykładem są takie treści, które pomogą innym się czegoś nauczyć. Jak zwiększyć polubienia strony na Facebooku? Jednym ze sposobów na zwiększenie polubienia na Facebooku jest publikowanie filmów, które wyjaśniają, jak korzystać z produktu w nowy lub kreatywny sposób. 

10.Udostępniaj filmy na żywo na Facebooku

Używanie filmów na żywo na Facebooku  do konfigurowania pytań i odpowiedzi oraz podglądu nowych produktów to świetna promocja Twojej strony. Jest to szczególnie przydatna forma, ponieważ pozwala ludziom reagować i wchodzić w interakcje z Twoim biznesem w czasie rzeczywistym. Odpowiadaj na pytania widzów w czasie rzeczywistym, aby kierować Twoich fanów na Twoje produkty, jak i również utrzymać maksymalne zaangażowanie. Przyjemna i wciągająca sesja na żywo to świetny sposób na zaprezentowanie biznesowej osobowości Twojej strony. Jest to bardzo dobry sposób na sprzedaż. Jak zdobyć polubienia strony na Facebooku? Udostępniaj filmy na żywo,  a Twoi widzowie często polubią stronę, aby nie przegapić kolejnych wydarzeń na żywo.

11. Publikuj rabaty i promocje

Oprócz kuponów możesz używać Facebooka jako platformy do dzielenia się promocjami i rabatami. Opublikuj zdjęcia, które są często bardziej atrakcyjne i umieć na nich opis, że promocje są wyłącznie dla osób, które polubiły Twoją stronę. Na przykład w taki sposób, że  każdy kto chce uzyskać 20% zniżki na Twoje produkty, powinien najpierw polubić Twoją stronę na FB. Jak zdobyć polubienia strony na Facebooku? Publikuj rabaty i promocje. To pewny sposób na zdobycie większej liczby polubienia na Facebooku.

12. Promuj Twoją stronę na FB w wysyłanych e-mailach

Wysyłając wiadomości e-mail do Twoich klientów, umieszczaj w nich prośby o polubienia Twojej strony na FB. Napisz, że dodając polubienie na Twoją stronę FB, będą otrzymywać więcej ofert Twoich produktów, ich opisy oraz promocje. Taką informację możesz umieścić na końcu wysyłanych wiadomości, z wezwaniem do działania. Jak zdobyć polubienia strony na Facebooku? Promuj Twoją stronę na FB w wysyłanych e-mailach. Jest to dobry sposób, aby pozyskać polubienia Twojej strony. 

13. Poproś Twoich klientów o ocenę Twojej firmy 

Jak wspomniano wcześniej, Twój profil na Facebooku jest często pierwszym punktem kontaktu dla osób poszukujących Twoją firmę. Poproszenie klientów o ocenę Twojej firmy pomaga ustalić wiarygodność i przekonać nowych klientów o korzyściach płynących z Twojej firmy. Mnóstwo świetnych recenzji pokazuje klientom, że sprzedajesz dobre produkty. Jak zdobyć polubienia strony na Facebooku? Poproś Twoich klientów o ocenę Twojej firmy. Pomoże to Tobie na zdobycie większej ilości polubienia Twojej strony na FB oraz na wzrost sprzedaży.

14. Zapewnienie obsługi klienta na FB

Odpowiadanie na komentarze i wiadomości od klientów, to świetny sposób na zdobycie większej liczby polubienia na Facebooku. Pomaga to osobom odwiedzającym Twoją stronę na Facebooku i pokazuje, że Twoja witryna jest aktywna. Pokazujesz takim działaniem, że zależy Tobie na klientach. Osoby przeglądające Twoją stronę, którzy otrzymali dobre wsparcie lub mogą go potrzebować w przyszłości,  z pewnością zaczną kupować Twoje produkty. Jak zdobyć polubienia strony na Facebooku? Zapewniaj dobrą obsługę Twoim klientom, a oni na pewno odwdzięczą się Tobie w postaci dodania polubienia Twojej strony. 

15. Współpracuj z influencerami

Marketing to bardzo ważna część mediów społecznościowych. Łączenie się z wpływowymi osobami z branży i udostępnianie obu postów na profilu na Facebooku może pomóc Tobie w zwiększeniu zasięgu i dotarciu do dodatkowych części rynku docelowego w celu zwiększenia ruchu. Pomaga również w budowaniu lepszej pozycji Twojej firmy na rynku. Jeśli influencer wspiera Twój biznes, możesz być pewien, że jego fani również zaczną to robić. Jak zdobyć polubienia strony na Facebooku? Staraj się współpracować z influencerami, to dobry sposób na pozyskanie polubienia Twojej strony.

16. Udostępniaj treści generowane przez użytkowników 

Podziel się tym, co publikują o Twoim produkcie lub firmie, Twoi fani. To świetny sposób na wypełnienie Twojej strony treściami i poproszenie innych fanów o publikowanie większej ilości treści związanych z Twoim produktem. Jak zdobyć polubienia strony na Facebooku? Więcej opinii od Twoich klientów, pomoże Tobie promować nazwę Twojej firmy na rynku docelowym.