Jak zaistnieć na Facebooku?

Jeżeli chcesz, aby Twoje posty i zdjęcia miały więcej lajków oraz Twoja strona miała więcej polubień na Facebooku, to ten tekst jest o tym jak tego dokonać. Wiadomo, że Facebook jest niezwykle popularnym medium społecznościowym, z którego korzystają miliony osób na całym świecie. Jest to bardzo dobre miejsce do promocji Twojego profilu czy firmy. Na Facebooku jest dostępnych wiele treści. Nikt nie ma czasu, aby sprawdzić wszystkie posty swoich znajomych, zdjęcia, aktualizacje, filmy, udostępnienia, polubienia itp. Zajmuje to dużo czasu i możesz przegapić rzeczy, które naprawdę Cię interesują. Facebook ma rozwiązanie tego problemu który jest znany jako algorytm. Algorytm Facebooka analizuje Twoje ostatnie działania i określa, które rzeczy są teraz dla Ciebie bardziej istotne. Możesz wykorzystać tę wiedzę do stworzenia strategii treści, która pomoże Tobie wyróżnić się na Facebooku. Kiedy publikujesz coś zabawnego, a ludzie to lubią, komentują i udostępniają, mówią Facebookowi, że podobają im się Twoje treści. Więc jest bardziej prawdopodobne, że zobaczą Twój następny wpis. Możesz wykorzystać tę wiedzę do zaplanowania długoterminowej strategii w mediach społecznościowych. Oto kilka taktyk, dzięki którym Twój post na Facebooku będzie się wyróżniał.

  1. Pisz prosto i zwięźle na temat

Publikując post na FB, zawsze staraj się pisać w nich krótko i na temat. W dzisiejszych czasach wiele osób jest zajętych. Dużo informacji można znaleźć w Internecie i mediach społecznościowych.  Uwaga internautów jest coraz bardziej ograniczona i nikt nie chce czytać długich i nieciekawych postów. Jeśli Twoje posty w mediach społecznościowych są krótkie, ostre i zgryźliwe, mogą przyciągnąć więcej uwagi. Napisz atrakcyjny i angażujący post, który może przyciągnąć uwagę odbiorców. Jeśli chcesz udostępnić długą informację, możesz utworzyć linki w swoim poście, aby odbiorcy, którzy chcą szczegółowych informacji, mogli otworzyć linki, a którzy nie chcą, mogli przeczytać krótki formularz Twojego postu. 

2. Odpowiadaj na każdy komentarz

Jeżeli dostajesz komentarze do Twoich postów, w których są zdania pytające, staraj się odpowiadać na każdy z nich. Jest to bardzo ważne, jeżeli chcesz, aby ludzie cały czas dodawali lajki do Twoich postów. Pokażesz takim działaniem, że zależy Tobie na Twoich widzach, i dzięki temu będziesz mieć ich co raz więcej.

3. Miej jasny cel 

To może wydawać się oczywiste, ale w dążeniu do tworzenia angażujących treści rzeczywisty cel postu na Facebooku jest bardzo ważny. Zastanów się, co chcesz, aby robił Twój post. Kierował ruch do Twojej witryny? Zachęcał ludzi do komentowania i reagowania, budowania społeczności wokół Twojej marki lub wywoływania debaty? Czy zachęcał użytkowników do udostępnienia go? Post z konkretnym celem, który ma być bardziej skuteczny, jest to proste. Cel również powinien być oczywisty. Jeśli chcesz, aby ktoś kliknął link prowadzący do posta na blogu, upewnij się, że nagłówek jest ciekawy.

4. Publikuj posty o różnej tematyce

Ludzie na całym świecie mają różne upodobania. Nie każdy lubi rzeczy tego samego typu. Dlatego bardzo ważne staje się publikowanie różnych postów w mediach społecznościowych. Staraj się dowiedzieć, dzięki zgromadzonym lajkom oraz komentarzom,  jakie typy postów są dla Twoich odbiorców odpowiednie. Kiedy zdobędziesz wgląd, odpowiednio dostosuj strategię, abyś mógł dać swoim odbiorcom więcej tego, co im się podoba. Im bardziej dasz odbiorcom to, co im się podoba, tym bardziej będą oni angażować się w Twoje posty. Dane dostarczane przez narzędzia analityczne z platform mediów społecznościowych pomogą Tobie dowiedzieć się, co działa, a co nie. Użyj tych narzędzi, aby wykorzystać zalety technologii.

5. Używaj emotikonów

Posty zawierające emotikony mają zazwyczaj wyższe wskaźniki polubienia, komentowania i udostępniania niż te, które ich nie zawierają. Używanie emotikonów pomaga również w przedstawianiu Twojego postu, jako bardziej przyjaznego. Ludzie zdecydowanie częściej zwracają uwagę oraz czytają posty, której zawierają emotikony.

6. Publikuj posty regularnie

Udane strony na Facebooku publikują co najmniej raz dziennie, co pomaga wzbudzić wśród odbiorców oczekiwanie spójnej, wysokiej jakości treści. Publikując często posty na FB, pokazujesz tym działaniem, że zależy Tobie na Twojej stronie, i jesteś na bieżąco. Osoby, które będą przeglądać Twoją stronę, z pewnością to docenią. Będą się bardziej angażować w Twoje posty, będziesz dostawać więcej lajków oraz komentarzy.

7.  Umieszczaj obrazy w Twoich postach

Facebook to wizualna platforma, prawie wszyscy o tym wiemy. Posty z obrazami zwiększają zaangażowanie. Wstawiając posty z obrazami, będziesz mieć znacznie większą szansę na to, że więcej osób zwróci na Twoje treści uwagę. Dzięki temu, będziesz w stanie zdobywać więcej lajków oraz komentarzy. Twoja strona będzie stawać się co raz bardziej popularna.

8. Dołączaj filmy do postów

Filmy mają niesamowitą moc w przypadku postów w mediach społecznościowych, takich jak np. Facebook. Filmy to duży trend w mediach społecznościowych i sprawdzony jako jeden z najlepszych sposobów, aby Twój post był lepiej zauważalny. Filmy stają się z roku na rok coraz bardziej popularne. Jeżeli chcesz, aby Twoje posty były bardziej zauważalne i gromadziły większe zaangażowanie innych osób, to  zacznij wstawiać filmy do Twoich postów.